Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Studzienice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Nabór wniosków do Edycji 2018

USUWANIE AZBESTU
– nabór wniosków do edycji 2018.

Powiat Bytowski, zaprasza zainteresowanych mieszkańców do składania wniosków o zakwalifikowanie nieruchomości do Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego.

Dotychczas Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku nie ogłosił naboru do planowanej, tegorocznej edycji konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”. Z tego względu obecnie nie wiadomo jeszcze o jakiej wysokości dofinansowanie, w tym roku może ubiegać się Powiat Bytowski. Wstępna informacja
o wysokości dofinansowania znana będzie po opublikowaniu przez Fundusz regulaminu tegorocznego konkursu.

Planowany udział Powiatu w konkursie daje możliwość uzyskania dofinansowania na realizację zadań związanych z usuwaniem azbestu, polegających na:

  • demontażu wyrobów azbestowych wraz z ich transportem i przekazaniem do unieszkodliwienia na składowisku odpadów niebezpiecznych lub
  • wyłącznie transporcie i przekazaniu do unieszkodliwienia wyrobów azbestowych zdemontowanych i przygotowanych do transportu.

Szacunkowy koszt jednostkowy usunięcia wyrobów zawierających azbest wraz z demontażem wynosi około 600 zł za tonę oraz 400 zł za tonę w przypadku wyrobów zdemontowanych. Koszt usunięcia wyrobów azbestowych z poszczególnych nieruchomości określony zostanie po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy oraz przeprowadzeniu przez tegoż wykonawcę zaplanowanych prac, w tym zważenia odpadów azbestowych na danej nieruchomości.

Osoby zainteresowane udziałem w zadaniu powinny złożyć wniosek o zakwalifikowanie nieruchomości do „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego”.
Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie, pokój nr 218 , w terminie do 20 kwietnia 2018 r.

Zgodnie z dotychczasowymi wymogami Funduszu do wniosku należy załączyć:

  1. Dokumentację fotograficzną obiektu, na którym znajdują się wyroby zawierające azbest, przedstawiającą aktualny stan (przed rozpoczęciem prac) - min. 1 zdjęcie każdej z połaci dachu wraz z elewacją obiektu. Zdjęcia należy opisać adresem obiektu.
  2. Wypełnioną i podpisaną „Ocenę stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest” – ocenę należy załączyć osobno dla każdego obiektu.

Możliwe jest również usuwanie wyrobów zawierających azbest zdemontowanych lub porzuconych
i znajdujących się w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych (posesje, „dzikie wysypiska”).
Do wniosku należy dołączyć wówczas dokumentację fotograficzną przedstawiającą przeznaczone
do usunięcia odpady zawierające azbest, które zostały odpowiednio przygotowane do transportu (szczelnie opakowane folią polietylenową o grubości nie mniejszej niż 0,2 mm i ułożone na palecie). Zdjęcia należy opisać adresem miejsca/nr działki.

Wnioski mogą składać właściciele nieruchomość zlokalizowanych na terenie gmin powiatu bytowskiego. Planowane dofinansowanie nie będzie dotyczyć zakupu i montażu nowych pokryć dachowych.

Na podstawie dostarczonych kompletnych wniosków przygotowany zostanie wniosek o dofinansowanie zadania w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku.

Planuje się, że prace w zakresie demontażu i odbioru wyrobów azbestowych realizowane będą
w okresie od czerwca do października 2018 r.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Druk_wniosek_azbest_2018.doc (DOC, 63.50Kb) 2018-06-19 14:54:15 185 razy
2 Ocena stanu wyrobów zawierajacych azbest.doc (DOC, 57.50Kb) 2018-06-19 14:54:15 182 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Edyta Smantek 19-06-2018 14:54:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Edyta Smantek 19-06-2018
Ostatnia aktualizacja: Edyta Smantek 19-06-2018 14:54:15